Kulturskolen har besluttet at aflyse alle aktiviteter fra og med i dag den 12. marts på grund af smittefaren i forbindelse med coronavirus.
Vi aflyse i første omgang  i 14 dage (til og med fredag d. 27. marts).
Alle vores undervisere vil vurdere fra elev til elev, og fra hold til hold, om der kan gives lektier for eller om der kan gennemføres undervisning via Skype eller andet medie. I så fald vil eleverne få besked fra deres lærere.
Både undervisere og administration arbejder hjemmefra. Vil man i kontakt med kulturskolens administration beder vi dig sende en mail til kulturskolen@skanderborg.dk. Er man elev og har brug for at komme i kontakt til en underviser, kan du gøre det ved at skrive direkte til dem. Mailadresser findes på kulturskolens hjemmeside www.kulturskolenskanderborg.dk
Der bliver i dag d. 12. marts sendt besked ud til alle vores elever og samarbejdspartner.
0 replies

Skriv en kommentar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *